Výlet: Kouzlo rakouských vánoc

Vážení návštěvníci, dovolujeme si vás pozvat na jednodenní návštěvu našeho jižního souseda Rakousko, a to v atraktivním adventním čase dne 14.12.2020.

Navštívíme část Dolního Rakouska, a sice města Gmund, Weitra a Zwettl. Gmund je pozoruhodný tím, že se jedná o část rozděleného města, což bylo upraveno smlouvou ze Saint-Germain po 1. světové válce. Jeho česká část se nazývá České Velenice. Město leží na důležité železniční trati a nachází se zde rovněž barokní zámek s anglickým parkem. Weitra (česky Vitoraz) má zajímavé historické centrum se zámkem, kde se nachází i zámecké divadlo, opevněním a historickou radnicí. Nachází se zde i množtví kostelů. A konečně Zwettl (česky Světlá) – jméno slovanského původu. Již ve 12. století zde byl zalo žen cisterciácký klášter, známá je bitva husitských válek u Zwettlu, kdy bylo město husity vypleněno. Rovněž toto město má pěkné historické centrum a stojí za to ho navštívit.

Těšíme se na vaši účast a věříme, že s námi strávíte pěkný den a zpestříte si tak konec roku.

Dopravní prostředek: autobus
Cena: 235 ,-Kč
Sraz: 6:45 na zastávce u silnice naproti tramvaje Vltavská
Odjezd: 7:00
Návrat: kolem 19:00

Objednání výletu: havlova.market@seznam.cz, tel: 731309007; 721123750

 


Všechny výlety jsou pořádány studenty naší školy v rámci výuky a v rámci jejich školní přípravy. Všechny výlety jsou neziskové. Uvedená cena zahrnuje pronájem autobusu s řidičem, parkování autobusu a případné vstupy (pokud je tak u ceny uvedeno). Studenti za kvalitně připravený výlet obdrží pouze ohodnocení známkou v rámci předmětu.

Začátek

6:45

14. 12. 2019

konec

19:00

14. 12. 2019

Address

zastávka u silnice naproti tramvaje Vltavská