ZMĚNA TERMÍNU! Návštěva měst v Polsku, která dříve patřila k českému království

POZOR

S politováním Vám oznamujeme, že výlet do Polska se z organizačních důvodů přesouvá na 5. března. Děkujeme za pochopení.

POZOR

Připravili jsme jedinečný poznávací výlet do Polska, v němž budete mít mimořádnou příležitost seznámit se aspoň s malou částí území, která byla dříve součástí Českého státu, a to již v době knížete Boleslava I., který již ve 2. polovině 10. století inicioval českou expanzi do Slezska. Král Václav II. pak na přelomu 13. a 14. století získal Polsko celé, a i když jsme ho ztratili, připojili ke Koruně české Lucemburkové na několik století Slezsko. Z měst, která dříve patřila českému království, navštívíme města Szklarska Poreba, které je známé krásnou přírodou, z dřívější doby pak dřevařstvím a výrobou skla, dále Piechowice, kde je možno vidět zajímavý barokní palác a několik kostelů. I toto městečko je turisticky atraktivní. Později se přesuneme do města Kowary, které byly ve středověku známé svým kovářstvím a výrobou střelných zbraní a dnes je tam možné shlédnout Park miniatur, kde na zmenšené ploše můžeme vidět soubor nejvýznamnějších památek Dolního Slezska. Park je moc zajímavý a určitě stojí za to ho navštívit. Kdo má rád historii, ten se doví, kdy a proč jsme o tato území a města přišli. Samozřejmě, že počítáme s obědem i časem na nákup polských výrobků v rámci kulinářského cestovního ruchu. .

Dopravní prostředek: autobus

Cena 290,-Kč

Sraz: 7:15, zastávka u silnice naproti tramvajové zastávce Vltavská
odjezd 7.30
Návrat: kolem 20.00 

Pro více informací volejte: 603 345 555 nebo 737 464 561


Všechny výlety jsou pořádány studenty naší školy v rámci výuky a v rámci jejich školní přípravy. Všechny výlety jsou neziskové. Uvedená cena zahrnuje pronájem autobusu s řidičem, parkování autobusu a případné vstupy (pokud je tak u ceny uvedeno). Studenti za kvalitně připravený výlet obdrží pouze ohodnocení známkou v rámci předmětu.

Začátek

7:15

5. 3. 2020

Konec

20:00

5. 3. 2020