ZRUŠENO – Na Malou Stranu podruhé

S politováním Vám oznamujeme, že kvůli šíření koronaviru se tato akce nekoná. Nový termín uvedeme s otevřením výuky na školách.

Děkujeme za pochopení.

Dne 1. 4. se půjdeme podívat ke kostelu, který je přezdíván U Pražského Jezulátka. To není APRÍL 😊.   Pražské Jezulátko patří mezi nejvýznamnější artefakty kostela Panny Marie Vítězné a Svatého Antonína Paduánského. Sošku Jezulátka nalezneme po celém světě, ale její originál je právě zde, v tomto kostele. Jedná se o stavební památku raného baroka, jejíž mobiliář pochází většinou ze 17. století. Soška Pražského Jezulátka  je opatřena korunou a během církevního roku oblékána do různě barevných šatů. Roku 1639 nás Pražské Jezulátko uchránilo před obléháním Švédů, jak praví legenda. Toto a mnohé jiné se dozvíte, půjdete-li s námi. Sraz je přímo před kostelem, zastávka Hellichova jako minule, ve 14.00 hodin.

BONUS 😊

Čeká nás komentovaná prohlídka kostela, zdarma. A po prohlídce se projdeme nejkrásnější barokní zahradou v Praze, Vrtbovskou zahradou. Vstup pro studenty a důchodce je 70,- Kč.

Začátek

14:00

1. 4. 2020

Konec

15:00

1. 4. 2020

Adresa

před kostelem, zastávka Hellichova